top of page

החוקרים.ות שלנו מגויסים בשבילך

גייסנו את מיטב המוחות של אוניברסיטת תל אביב ליצירת תכנים בשבילכם.ן ברוח התקופה. יש לכם כמה דקות פנויות? למטה תמצאו סרטונים קצרים עם טיפים והצעות להתמודדות עם התקופה המאתגרת שכולנו נמצאים בה. רוצים להעמיק ולחקור? פודקסט "הזירה" החדש מנתח בכל פרק רגע אחד מתוך הסיקור הדיגיטלי של מלחמת חרבות ברזל, שהפך לוויראלי, בעזרת מומחים ומומחיות מ-3 תחומים שונים לחלוטין. הצטרפו אלינו!

Paper Art _edited.jpg
00:00 / 01:04

חקלאות בזמן מלחמה: התנדבות, עבודה ומה שביניהם

אחרי ה-7.10 גל של מתנדבים הגיע לעזור לחקלאים שנשארו ללא ידיים עובדות, אבל לכולם ברור שהענף לא יכול להתקיים ללא פתרונות ארוכי טווח. ד''ר לילך לוריא מסבירה לנו מהם הקשיים המהותיים בהתנדבות בחקלאות, איך הממשלה מתכוונת להתמודד עם הנושא ולמה תנאי העסקה הוגנים צריכים להיות על סדר היום.

תגיות:

סרטוני ''הזירה'' - מדברים על קפה

Paper Art _edited.jpg
00:00 / 01:04

אמריקה של שנות ה - 2000 לא תחזור?

אי אפשר להתעלם מהמורכבות של יחסי ישראל - ארה''ב מהאז השבעה באוקטובר, אז מה בעצם מסתתר מאחורי כל זה? הדוקטורנט אור רפל קרויזר יושב להסביר לנו איזה קרע במפלגה הדמוקרטית של ביידן השבעה באוקטובר חשף, איך זה מתקשר ישירות לתמיכה של ארה''ב בישראל, ולמה ארה''ב של שנות ה 2000 כנראה לא תחזור להיות מה שהייתה.

תגיות:

סרטוני ''הזירה'' - מדברים על קפה

Paper Art _edited.jpg
00:00 / 01:04

מתיאוריה לפרקטיקה: איך מצילים מפעל בזמן מלחמה??

עד גיל 21 הוא אמנם עוד לא הגיע לירח אבל הוא כן הספיק לסיים תואר I בכלכלה ועסקים, להתחיל תואר שני במדעי הניהול, לשרת בצבא ולהמשיך לקבע, ובחודשים האחרונים הוא גם הכין תכנית עסקית בהתנדבות למפעל בדרום שרוב עובדיו פונו בתחילת המלחמה. ישבנו לקפה עם אריאל בללובסקי כדי לשמוע איך מרגמים תאוריה אקדמית לפרקטיקה של תכניות עבודה (ספוילר: בקלות) ואיך הכל קשור לפקקים של קרטוני חלב.

תגיות:

סרטוני ''הזירה'' - מדברים על קפה

Paper Art _edited.jpg
00:00 / 01:04

The world of influencers: פודקסט הזירה

Montana Tucker, the unstoppable influencer with over 3 million followers on Instagram and with over 9 million on Tiktok, sent shockwaves through the Grammys' red carpet with her bold statement: a striking yellow ribbon symbolizing the campaign for the release of Israeli hostages. As a proud Jewish icon, Tucker's choice resonated deeply, sparking intrigue and conversation far beyond the glitz and glam. But there's more to the story. The red carpet isn't just a runway—it's a battleground for activism. From advocating for a ceasefire in Gaza to championing human rights, stars are using social networks to push their agendas while competing for audience attention. Join us as we dive into the dynamic world of social media influencers, where personal brands collide with social justice. Our host Jeremy Fogle leads the charge in a captivating discussion with Asa Shapira from the Department of Communication at Tel Aviv University and Prof. Michael Gilead from Tel Aviv University's School of Psychological Sciences , shedding light on the strategic moves influencers make to shape the narrative and capture our attention. Don't miss out on this eye-opening exploration. photo credit: CBS News מונטנה טאקר, המשפיענית הבלתי ניתנת לעצירה עם מוניטין של מעל 3 מיליון עוקבים באינסטגרם ומעל ל - 9 מיליון בטיקטוק, הדהימה את הקהל בשטיח האדום של הגראמי עם אמירה ברורה כשעליה סרט צהוב בולט המסמל את המאבק לשחרור החטופים הישראליים. כאייקון יהודי גאה, הבחירה של טאקר הרעידה את השטח ועוררה שיח בנושא, הרבה מעבר לזוהר ולגלאם. אבל יש עוד צדדים לסיפור. השטיח האדום הוא מזמן לא רק מסלול דוגמנות או ראווה - הוא שדה קרב לאקטיביזם. מתמיכה בהפסקת אש בעזה ועד לקידום זכויות אדם, כוכבים משתמשים ברשתות החברתיות כדי לדחוף את האג'נדות שלהם תוך תחרות על תשומת הלב הקהל. הצטרפו אלינו כשאנחנו מנסים להבין את העולם הדינמי של משפיעני מדיה חברתית, שבו מותגים אישיים מתנגשים בצדק חברתי. המארח שלנו ג'רמי פוגל מוביל את הדיון ומארח את אסא שפירא מהחוג לתקשורת באוניברסיטת תל אביב ופרופ' מיכאל גלעד מבית הספר למדעי הפסיכולוגיה של אוניברסיטת תל אביב. ביחד הם יחשפו את המהלכים האסטרטגיים שמשפיענים עושים כדי לעצב את הנרטיב וללכוד את תשומת הלב שלנו. לא כדאי לכם לפספס!

תגיות:

פודקסט ''הזירה'' - וידיאו

Paper Art _edited.jpg
00:00 / 01:04

הייתם רוצים שישתילו לכם צ'יפ במוח?

חברת ניורולינק בבעלות אילן מאסק הודיעה שהשתילה צ'יפ במוח אנושי, שאיפשר לאדם משותק להזיז חפצים בכוח המחשבה. איך זה אפשרי? האם מאסק הוא פשוט גאון שיווקי או שיש כאן משהו מהפכני? לאן זה יתקדם מכאן? פרופ' בן מעוז עושה לנו סדר בדברים.

תגיות:

סרטוני ''הזירה'' - מדברים על קפה

Paper Art _edited.jpg
00:00 / 01:04

כשסטודנטים ערבים ויהודים נדרשים לדבר

קורס בו סטודנטים יהודים וערבים מדברים על הקונפליקט ישראלי - פלסטיני הוא טעון גם בימים רגילים, אז מה קורה בו בתקופה שבה מתנהלת מלחמה? פרופ' יערה ישורון דישון שאחראית על הקורס, מספרת איך היא רואה את הדברים כצופה מן הצד, האם היא חושבת שהשיחות בין הסטודנטים מקדמות אותנו כחברה? ומהו לדעתה התהליך הנכון להבראה מהשבת השחורה.

תגיות:

סרטוני ''הזירה'' - מדברים על קפה

Paper Art _edited.jpg
00:00 / 01:04

זה רשמי - ישראל באירוויזיון!

אמנם היה ספק שכנראה גרם לנו לתחושת כעס ואי צדק - מוצדק. אבל מה באמת הייתה המשמעות ההסברתית אם ישראל לא הייתה משתתפת באירוויזיון השנה? אסא שפירא מהחוג לתקשורת באוניברסיטת תל אביב מסביר מה היה קורה אם עדן גולן לא הייתה עולה להופיע על הבמה הכי גדולה באירופה ולמה זה יכל לבוא דווקא לטובת ישראל.

תגיות:

סרטוני ''הזירה'' - מדברים על קפה

Paper Art _edited.jpg
00:00 / 01:04

''מהמלחמה לקמפוס: סטודנטים מדברים על המלחמה - פודקסט ''הזירה

הגיוס ההמוני למילואים בעקבות ה – 7.10 לא פסח על אף אחת מקבוצות האוכלוסייה, מצעירות וצעירים שהשתחררו ממש לא מזמן, עד לבעלות ובעלי משפחות וגם - קבוצת הסטודנטיות והסטודנטים, ששמו את הלימודים בצד והתגייסו למען הלחימה. בפרק 9 של פודקסט הזירה המנחה שלנו ד"ר ג'רמי פוגל משוחח עם שני מילואימניקים, סטודנטים באוניברסיטת תל אביב, שיספרו איך ומתי ה - 7.10 פגש אותם, על חוויותיהם מהמילואים והלחימה בתוך עזה ועל הרגע שבו הם נדרשו לשים את הכל בצד ולחזור לספסל הלימודים. בפרק זה משתתפים: עודד שטראוס - הפקולטה לאומנויות, אוניברסיטת תל אביב נימרוד הראל - הפקולטה להנדסה, אוניברסיטת תל אביב

תגיות:

פודקסט ''הזירה'' - וידיאו

bottom of page